Szklarnie z pokryciem z poliwęglanu

Trwałe, atrakcyjne i eleganckie szklarnie z poliwęglanu

Poliwęglan jest nowoczesnym, bardzo trwałym materiałem o licznych właściwościach ochronnych. Właśnie dlatego najlepsze modele posiadają pokrycie poliwęglanowe, trwalsze niż szkło lub folia. Szklarnie poliwęglanowe nadają się zarówno do zastosowań prywatnych w przydomowych ogródkach i na działkach, jak i przemysłowych dla zawodowych ogrodników i plantatorów.

Charakterystyka szklarni z poliwęglanu

  • Szklarnie z poliwęglanu nie zmieniają swoich właściwości w zakresie temperatury od -50 do +50 stopni Celsjusza.
  • Izolacja szklarni poliwęglanowej jest 5 razy lepsza niż wykonanej ze zwykłego szkła.
  • Chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, a zarazem przepuszczają światło, rozpraszając je w korzystny dla roślin sposób.
  • Szklarnie z poliwęglanu są ognioodporne i około dwieście razy wytrzymalsze od tworzyw szklanych.
  • Odporne na wiele substancji toksycznych i chemicznych.
  • Posiadają nowoczesny i solidny wygląd.
  • Okres eksploatacji wynosi ponad 10 lat.

Dlaczego warto kupić szklarnię z poliwęglanu?

W naszej ofercie znajduje się 9 modeli od producenta rosyjskiej firmy „VOLYA”, w tym większość z pokryciem poliwęglanowym. Jest to popularny i bardzo trwały materiał o doskonałych właściwościach fizycznych, ułatwiających skuteczną uprawę roślin. Nie łamie się jak tworzywo sztuczne, jest odporniejsze niż szkło czy folia i zapewnia doskonałą przepuszczalność światła, przy jednoczesnym zatrzymywaniu szkodliwych promieni UV. Ponadto posiada wytrzymałość na obciążenia od 500 mm do 2000 mm warstwy śniegu na m2. Wszystkie te cechy sprawiają, że powłoka z poliwęglanu jest idealną ochroną

Szklarnie z poliwęglanu są łatwe w transporcie i montażu. Dostarczamy je odbiorcy w niewielkich paczkach, zawierających wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego złożenia konstrukcji. Ponadto poliwęglan może być przewieziony np. w bagażniku dachowym samochodu osobowego i nie ulegnie zniszczeniu. Poliwęglanowe konstrukcje oparte na stalowych, ocynkowanych profilach nie wymagają fundamentów i można je przenieść lub nawet złożyć na zimę, jeśli zajdzie taka konieczność. Montaż odbywa się najczęściej za pomocą specjalnych końcówek montowanych w ziemi lub kątowników do mocowania na fundamencie.

W sklepie znajdują się szklarnie z pokryciem poliwęglanowym dostosowane do różnych stref klimatycznych. Wszystkie modele są w atrakcyjnych cenach od producenta, a cena szklarni w dużym stopniu zależy od przewidywanego obciążenia śniegiem, na przykład modele „Dacznaja-Optima” i „Dacznaja-Strzałka” wytrzymują znaczne obciążenia.