Szklarnie

Szklarnia to konstrukcja zapewniająca odpowiednie warunki roślinom podczas niesprzyjającej pogody, wahań temperatury czy nawet nieodpowiedniej pory. W środku panują zawsze optymalne warunki dla wzrostu roślinności. Jest to rozwiązanie polecane dla każdego, kto pasjonuje się uprawą – amatorsko w formie relaksu, czy też przemysłowo, pragnąc zmaksymalizować zyski z rolnictwa.

W naszym sklepie znajdują się cieplarnie do wszystkich zastosowań. W zależności od potrzeb oferujemy różne modele, które z pewnością spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających ogrodników. 

Dlaczego potrzebujesz szklarni?

Wielu ogrodników zadaje sobie pytanie: czy szklarnia jest koniecznym elementem ogrodu i czy sprawdzi się w każdym przypadku? Chociaż wymagana nie jest, zdecydowanie ułatwia hodowlę na terenach o zmiennych lub niekorzystnych dla danego gatunku, warunkach atmosferycznych. Szklarnie doskonale sprawdzą się przy:

  • uprawie roślin ciepłolubnych i jadalnych,
  • uprawie roślin nieprzystosowanych do naszego klimatu,
  • całorocznej uprawie roślin i warzyw w gospodarstwach rolniczych.

Konstrukcja może się różnić w zależności od modelu i zastosowań. Nasze cieplarnie posiadają szkielet wykonany ze stalowych ocynkowanych profili. Szkielet jest pokryty płytami z poliwęglanu lub innym materiałem ochronnym – szkłem, folią lub tworzywem o właściwościach termoizolacyjnych. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest jednak pokrycie poliwęglanowe, za którym przemawia kilka cech: jest bardzo wytrzymałe, dobrze izoluje i chroni przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

W naszej ofercie znajdują się szklarnie do:

  • zastosowań przydomowych,
  • wąskich działek i ogrodów,
  • dużych działek – szklarnie z możliwością rozbudowy o kolejne segmenty,
  • zastosowań przemysłowych na potrzeby rolników i plantatorów.

Obecnie w asortymencie mamy 9 modeli: Dnaczaja-2DU, Danczaja-Dwuszka, Danczaja-Eko, Danczaja-Optima, Danczaja-Strzałka, Dnaczaja-Trioszka, Ogrucznik, Perczuna M+, Betta. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną charakterystyką i parametrami poszczególnych modeli. Wciąż poszerzamy ofertę o kolejne szklarnie. Umożliwiamy również zakup dodatkowych akcesoriów poprawiających podstawową funkcjonalność szklarni.