Pierwsza szklarnia – jak dokonać dobrego wyboru?

pierwsza szklarniaDecyzja o tym, w jaki model szklarni zainwestować na początek, ma ogromne znaczenie. Nietrafiony zakup może zniechęcić Cię do dalszej przygody z uprawami szklarniowymi lub narazić na niepotrzebne koszty. Oto kilka przydatnych porad, dzięki którym zyskasz pewność najlepszego wyboru.

Jak zmontować szklarnię?

Aby ułatwić montaż szklarni, przygotowaliśmy specjalną fotoinstrukcję, pokazującą krok po kroku jak złożyć i ustawić konstrukcję. Poniżej znajdziesz zdjęcia z montażu szklarni Dacznaja Trioszka o długości 6 metrów z dodatkowymi oknami. Postępując zgodnie ze wskazówkami, złożenie szklarni nie powinno zająć Ci dużo czasu. Przyda się pomoc dodatkowej osoby i kilka narzędzi, takich jak: śrubokręt, młotek i… jakiś zimny napój do picia dla ochłody w trakcie upalnego dnia. Nic więcej nie potrzebujesz.

Jak nawadniać rośliny szklarniowe?

2017 04 poradnikNawadnianie roślin szklarniowych wymaga ręcznego podlewania konewką lub wężem ogrodowym albo zastosowania specjalistycznych systemów – o tym pisaliśmy w poprzednim poradniku. [link do poprzedniego tekstu] Warto jednak wiedzieć, że różne gatunki wymagają innej częstotliwości podlewania. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak prawidłowo nawadniać rośliny szklarniowe, by były zadowolone i dawały obfite plony.

Nawadnianie roślin w szklarni – o czym musisz wiedzieć?

Fotolia 108137750 XS
Rośliny szklarniowe wymagają systematycznego nawadniania, odpowiednią ilością wody. W przeciwieństwie do upraw ogrodowych, te szklarniowe nie są automatycznie podlewane przez deszczówkę. Właścicielom szklarni pozostaje więc jedynie ręczne podlewanie roślin lub inwestycja w specjalne systemy do nawadniania.