Okna do szklarni

Okna szklarniowe – regulacja temperatury i cyrkulacja powietrza

Aby poszerzyć funkcjonalność szklarni, warto zainstalować dodatkowe okna, pełniące funkcję wywietrzników. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza przy uprawie roślin wymagających dostępu do świeżego powietrza. Wywietrzniki pozwalają na regulację temperatury wewnątrz konstrukcji i odparowywanie nadmiernej wilgoci.

Latem, gdy temperatura powietrza potrafi osiągać ponad 30°C, w zamkniętej cieplarni może osiągać znacznie wyższy poziom. Wszyscy wiemy jak gorąco potrafi być w wystawionym na słońce samochodzie. Po takiej ekspozycji, wewnątrz pojazdu może być nawet 60°C. Podobna zależność zachodzi w szklarniach. W takich warunkach rośliny nie mogą się rozwijać. Wprawdzie można otwierać drzwi, ale takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie w niewielkich modelach o wymiarach 2m x 2m. Większe konstrukcje wymagają dodatkowych wywietrzników.

Szklarnie z pokryciem poliwęglanowym są mocne, trwałe i zapewniają doskonałą izolację cieplną. Chronią rośliny przed deszczem, gradem, nagłymi zrywami wiatru, a także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednak kiedy temperatura zewnętrzna przekracza pewien poziom, konieczna jest dodatkowa wentylacja wewnątrz. Nawiewy z ramą ze stali ocynkowanej idealnie dopasowują się do konstrukcji z poliwęglanu, dzięki czemu pomogą utworzyć odpowiedni mikroklimat, sprzyjający rozwojowi roślin.

Dodatkowy nawiew można zainstalować na bocznych ścianach i dachu, umożliwiając wymianę powietrza. Optymalnie zaleca się montaż nawiewów co 2 metry. Wywietrzniki są elementami dodatkowymi i nie wchodzą w skład podstawowego kompletu szklarni. Proces wietrzenia można zautomatyzować, dokupując mechanizm sterujący, dzięki któremu zyskasz pewność, że wewnątrz obiektu zawsze będą panowały odpowiednie warunki.

Okna można zamontować w szklarniach: „Dacznaja 2 DUM”, „Dacznaja – Trioszka”, „Dacznaja – Dwuszka”, „Dacznaja – Optima”, „Dacznaja – Strelka”, „Omega”, „Fermer” i w pozostałych modelach z naszego asortymentu. Samodzielna instalacja jest niezwykle prosta i nie wymaga ingerencji w konstrukcję, całość montuje się za pomocą śrubek i nakrętek. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne elementy oraz instrukcję.

okienko