Szklarnia "Dacznaja-Optima"

Tytanowa wytrzymałość

dacznaja optima

Żyjemy w strefie o zmiennym klimacie. Głównymi czynnikami ryzyka, mogącymi zniszczyć uprawy są: wiatr, śnieg, prażące słońce, ulewne deszcze, a niekiedy gradobicie. W przypadku silnych huraganów czy opadów śniegu zwykła szklarnia może ulec zniszczeniu, ale nie Optima, zaprojektowana właśnie na takie warunki.

Podstawowe informacje o szklarni „Dacznaja Optima”

Ten model powstał w odpowiedzi na oczekiwania ogrodników, hodujących rośliny w bardzo trudnych warunkach, gdzie wiatr lub śnieg mogą uszkodzić szklarnię. Model „Dacznaja Optima” przywędrował do nas z Rosji i jest to doskonała propozycja dla osób, poszukujących szklarni ogrodowej o wzmocnionej konstrukcji. Jest tak zbudowana, by wytrzymywała obciążenie do 280 kg na m2; a każdy łuk został przystosowany do utrzymywania nawet 500kg. Doskonale sprawdzi się również na terenach nadmorskich i górskich, gdzie silne wiatry dokonują wielu zniszczeń. Szklarnie poliwęglanowe zapewniają wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i mają wysoką tolerancję na ekstremalne temperatury.

Powierzchnia użytkowa zależy od długości budowli. W wersji podstawowej są to 4 metry długości na 3 metry szerokości; można ją rozbudować, dokupując 2-metrowe wstawki. Konstrukcja swoją siłę zawdzięcza specjalnym profilom z mocnej, ocynkowanej stali, poliwęglanowej powłoce i wzmacniającym linkom, dodatkowo zabezpieczającym osłonę przed wyrwaniem. Dzięki temu jest podwójnie chroniona zarówno przed naciskiem od góry, jak i przed różnicami ciśnienia wywoływanymi przez wiatr. Ale to nie jedyne zalety tego modelu. Szklarnie do użytku domowego powinny być łatwe w montażu, by każdy mógł je samodzielnie złożyć. Taka właśnie jest Optima. To szklarnia bez fundamentów – przytwierdzenie do gruntu odbywa się przy pomocy specjalnej dolnej ramy szkieletu, a w razie konieczności, całość można z łatwością przenieść z jednego miejsca na drugie.

Zestaw „Dacznaja Optima” zawiera wszystkie niezbędne elementy, w tym specjalne uszczelki, zapewniające zwiększoną szczelność. Szklarnia posiada dwie pary drzwi z wywietrznikami na przeciwległych końcach. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych elementów takich jak: wywietrzniki na ścianach, automatycznie otwierane okna, systemy podlewania kropelkowego oraz inne akcesoria, ułatwiające uprawę.

Dane techniczne:

Wymiary szklarni „Dacznaja Optima” z pokryciem poliwęglanowym:

  • szerokość – 3 m,
  • wysokość – 2,1 m,
  • długość podstawowa: 2 metry,
  • długość do rozbudowy: wielokrotność 2 m (4 m, 6 m, 8 m itd.),

Konstrukcja szklarni wytrzymuje obciążenie warstwą śniegu o masie 280 kg na 1 m2.

 

 W przypadku zainteresowania zakupem zapraszamy do naszego SKLEPU.

 Optima (2) Optima (3)

Optima (6) Optima (7)

Optima (8) Optima (11)